Autor Wątek: Castlevania  (Przeczytany 9217 razy)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Castlevania
« dnia: 2014.07.21, 21:22:54 »
Pisałem ostatnio że odechciało mi się zapowiadać tutaj różne rzeczy, ale tym razem zrobię wyjątek ;)

Niektórzy może pamiętają grę a raczej megagrę Survivisection autorstwa rosyjskiego programisty Sancheza ( http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0027982 ). Swego czasu zrobiłem do niej polskie tłumaczenie.

Otóż Sanchez ma obecnie na ukończeniu kolejną grę niemałego kalibru - mianowicie autorską wersję gry Castlevania na Spectrum. Co to jest Castlevania może nie będę tłumaczył, jak ktoś nie wie to niech najpierw się spali ze wstydu a potem zapyta Google'a ;)

Tak się złożyło że ponownie pomogłem Sanchezowi w tłumaczeniach  dzięku czemu Castlevania: Spectral Interlude będzie również po polsku.

Gra jest ukończona według Sancheza w 95%. Kiedy będzie ukończona w 100% nie wiem ale już teraz na zachętę wrzucam kilka screenshotów:







Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Castlevania
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.07.21, 21:39:47 »
Widać że autor trzyma wysoki poziom ;-) Mam nadzieję, że projekt zostanie ukończony.

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: Castlevania
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.07.21, 22:51:16 »
Przepraszam, poszedłem do Googla ;P
...no i skąd ja miałbym o niej wiedzieć skoro to na konsole ? ;)
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Castlevania
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.07.22, 00:32:13 »
Patrząc i grając w gry z podobną grafiką, zastanawiam się jakie konsekwencje oprócz migania miałoby umieszczenie sprite'ów na drugim ekranie w jednym kolorze.
AY Music, ULA plus.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Castlevania
« Odpowiedź #4 dnia: 2014.07.22, 08:16:17 »
Patrząc i grając w gry z podobną grafiką, zastanawiam się jakie konsekwencje oprócz migania miałoby umieszczenie sprite'ów na drugim ekranie w jednym kolorze.

Chciałbym ci odpowiedzieć, ale chyba nie rozumiem pytania... Co to znaczy "na drugim ekranie"? Dlaczego akurat w jednym kolorze? Skąd miganie? Napisz co dokładnie masz na myśli - wtedy pokombinujemy z odpowiedzią ;)

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2135
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Castlevania
« Odpowiedź #5 dnia: 2014.07.22, 09:28:59 »

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Castlevania
« Odpowiedź #6 dnia: 2014.07.22, 11:07:04 »
zapowiada się SUPER ! Abrimaalowi chyba chodziło o drugi videoram w 128k...Aurvivisection to największa gra od czasu chyba Wolfenstein 2004.
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Castlevania
« Odpowiedź #7 dnia: 2014.07.22, 11:47:36 »
Cytuj
Przepraszam, poszedłem do Googla ;P
...no i skąd ja miałbym o niej wiedzieć skoro to na konsole ?

No rzeczywiście Castlevania rządzi na konsolach.

Ale jej pierwsza część była prawie na wszystkim, tylko nie na Spectrum
http://www.mobygames.com/game/castlevania

Platforms:
Amiga, Arcade, Commodore 64, DOS, Game Boy Advance, J2ME, NES, Nintendo 3DS, Wii, Wii U


A teraz Spectrum będzie własną, niepowtarzalną odsłonę Castlevanii :)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Castlevania
« Odpowiedź #8 dnia: 2014.07.23, 12:19:08 »
Patrząc i grając w gry z podobną grafiką, zastanawiam się jakie konsekwencje oprócz migania miałoby umieszczenie sprite'ów na drugim ekranie w jednym kolorze.

Chciałbym ci odpowiedzieć, ale chyba nie rozumiem pytania... Co to znaczy "na drugim ekranie"? Dlaczego akurat w jednym kolorze? Skąd miganie? Napisz co dokładnie masz na myśli - wtedy pokombinujemy z odpowiedzią ;)

Odpisałem tutaj, żeby nie robić offtopu.
AY Music, ULA plus.