Autor Wątek: HDMI do Harlequina  (Przeczytany 1771 razy)

zxgregor

  • **
  • Wiadomości: 66
  • Miejsce pobytu:
    Legnica
Odp: HDMI do Harlequina
« Odpowiedź #15 dnia: 2024.08.12, 22:01:50 »
No super, mam podobny kontroler LCD oraz dopasowaną matrycę do niego.
Niestety leży do tej pory w kartonie z powodu braku obudowy.
Może zrobię coś podobnego bo można chyba w jeden w weekend coś podobnego ogarnąć, wcześniej myślałem o wydruku 3D ale nie miałem mocy przerobowych by się do tego zabrać.

Można by było użyć aluminiowej ramki do zdjęć, dopiero byłby exclusive :D

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2514
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: HDMI do Harlequina
« Odpowiedź #16 dnia: 2024.08.13, 00:22:25 »
Tylko taką ramkę ameliniową chyba będzie ciężko ciężko dopasować do rozmiaru wyświetlacza, obróbka drewna jest chyba nieco łatwiejsza.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

zxgregor

  • **
  • Wiadomości: 66
  • Miejsce pobytu:
    Legnica
Odp: HDMI do Harlequina
« Odpowiedź #17 dnia: 2024.08.13, 07:43:50 »
Są takie zrobione z czterech części, na wzór drewnianych. Wystarczy odpowiednio przyciąć.

Zerkam na Allegro i można sobie nawet na wymiar zamówić  :)

Waldek

  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Miejsce pobytu:
    Łużyce
Odp: HDMI do Harlequina
« Odpowiedź #18 dnia: 2024.08.13, 08:55:10 »
Tylko taką ramkę ameliniową chyba będzie ciężko ciężko dopasować do rozmiaru wyświetlacza, obróbka drewna jest chyba nieco łatwiejsza.

Ja też to tak widzę.
Drewno bukowe świetnie się obrabia, pilnik, papier ścierny i cięcie się nie strzępi.
Dołączona przednia ramka została wycięta z gotowego profilowanego drewna, dostępnego w marketach budowlanych.
Części są sklejane kawałek po kawałku, aby stworzyć spersonalizowany monitor  ;D
Do zamocowania elektroniki użyłem 3 mm nakrętek wbijanych, które zostały włożone w tylny panel od wewnątrz.